Skip links

W czepku urodzona, czyli…

Nazywam się Weronika Czapska. Jestem magistrem pielęgniarstwa i specjalistką pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. 

Od 2014 r. niezmiennie jestem związana z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie skończyłam studia I i II stopnia. Obecnie jestem doktorantką w Szkole Doktorskiej Collegium Medicum UJ i próbuję moich sił w badaniach naukowych. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku MBA w Ochronie Zdrowia. 

Moja droga zawodowa od zawsze była związana z intensywną terapią. Rozpoczęłam ją w 2017 r. na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej. Obecnie pracuję na Oddziale Oparzeń IT. Przez pewien czas pracowałam także w Stacji Dializ oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej. 

2017 roku powstała także „W czepku urodzona”, która początkowo miała być miejscem dla wszystkich osób związanych z pielęgniarstwem. Po wielu miesiącach prób i błędów zrozumiałam, że w swojej internetowej działalności chciałabym wspierać pielęgniarki i pielęgniarzy w pierwszych latach pracy oraz pomagać studentom tego kierunku w nauce. 

Stąd więc przyszedł pomysł na Notatki z pielęgniarstwa, czyli atrakcyjna wizualnie i pełna sprawdzonej wiedzy formatka do nauki zagadnień z dziedziny pielęgniarskiej. W wersji podstawowej znajdziesz je na moim Instagramie oraz specjalnej platformie w wersji do druku. Natomiast wersja rozszerzona to dłuższe, bardziej rozbudowane notatki zawierające dodatkowe informacje oraz sposoby na łatwiejsze zapamiętanie – te dostępne są w moim sklepie.

Ponadto możesz mnie spotkać na wielu branżowych wydarzeniach dotyczących pielęgniarstwa – zarówno w internecie, jak i na żywo. Udzielam się na takich eventach oraz kształcę, ponieważ chcę mieć realny wpływ na postrzeganie naszego wymagającego zawodu teraz i w przyszłości. Wierzę, że pielęgniarka czy pielęgniarz to równie ważne stanowiska w szpitalu, jak pozostałe, i potrzebują ogromnej wiedzy, empatii i docenienia, by osoby na nich mogły właściwie i wydajnie pracować.

Wiem, jak trudny jest zawód pielęgniarki i jak bardzo potrzebne jest wsparcie na początku drogi zawodowej. Dlatego, jeśli tutaj trafiłeś/trafiłaś – zostań na dłużej i sprawdź, jak Ci pomogę w Twojej pielęgniarskiej drodze do sukcesu. 

Prywatnie jestem mamą cudownego chłopca i żoną mojego najlepszego przyjaciela.

FB
IG